KONST / Litografier / Färglitografi 12308001
nr 1230 8001
Nils Artur Nilsson
(1906-1992), Sverige
Färglitografi, Nils Artur Nilsson, Kåkbrinken. Signerad, numrerad 173/360. Motivet: 45x56 cm
Nils Artur Nilsson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:59:51
100 kr
150 kr
200 kr
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Nils Artur Nilsson
Läs mer om Nils Artur Nilsson